سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

چربی شکمی موجب دیابت و حمله قلبی می‌شود.

  • چاپ

سطح بالای انسولین خون موجب چاقی شکمی می‌شود. بدن شما برای جلوگیری از افزایش قند خون پس از غذاخوردن ماده‌ای بنام انسولین تولید می‌کند که قند خون را به نوع خاصی از چربی که تری‌گلیسیرید نامیده می‌شود تبدیل می‌نماید.

انسولین تری‌گلیسیرید را به سلول‌های چربی شکم انتقال می‌دهد. لذا بالابودن میزان تری‌گلیسیرید و چاقی شکمی از علائم انسولین بالا هستند.

انسولین بالای موجود در خون با تنگ کردن رگ‌ها موجب بروز حمله قلبی می‌شود.

انسولین همچنین با تاثیر بر روی مغز موجب بیشتر خوردن و با تاثیر بر روی کبد موجب تولید بیشتر چربی و با تاثیر بر روی سلول‌های چربی شکمی موجب ذخیره شدن چربی در آن‌ها می‌شود.wm3

کبد انسولین را از خون برداشت می‌نماید که این امر موجب تجمع انسولین در کبد و جلوگیری از جمع شدن بقیه انسولین موجود در خون می‌شود. افرادی که چاقی شکمی دارند انسولین بیشتری در کبد خود ذخیره می‌کنند که این امر از جمع‌آوری انسولین اضافی خون جلوگیری نموده و باعث می‌شود سطح انسولین خون بالاتر و بالاتر رفته و حمله قلبی حادث شود و چاقی شکمی بیشتر شود و سرانجام موجب بروز دیابت شود.

لذا اگر چربی شکمی دارید باید میزان کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده‌تان را کاهش داده و از غذاهایی که حاوی آرد سفید و برنج سفید و ذرت آسیاب شده و شکر افزودنی باشد به میزان کمتری استفاده نمایید.

سلول‌های چربی موجود در شکم‌تان با سلول‌های موجود در باسن تفاوت دارند. خونی که در چربی‌های شکمی جریاد دارد به کبد می‌رود اما خونی که در چربی باسن جریان دارد به جریان عمومی خون متصل است.

کبد افرادی که چربی را در شکم‌شان ذخیره‌کرده‌اند به واسطه چربی بیشتر موجود در خون‌شان به نسبت آنهایی که چربی را در باسن‌شان ذخیره نموده‌اند توانایی کمتری در برداشتن انسولین از جریان خون دارد. افرادی که چربی را در شکم‌شان ذخیره کرده‌اند سطح انسولین و قند خون بالاتری دارند و که این امر سطح LDL یا کلسترول بد را افزایش و سطح HDL یا کلسترول بد را کاهش داده و موجب بروز حملات قلبی می‌شود.

محتوای بیشتر در این بخش: « کلید‌های کاهش وزن تفكر مثبت »
بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login