سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

سويا و يک دنيا فرآورده مفيد

  • چاپ

امروزه استفاده از فراورده هاي سويا به دليل اهميت آنها در حفظ سلامت در دنيا رايج است، بر اين مبنا در اين مقاله به شرح محصولات مختلفي مي پردازيم كه با استفاده از دانه هاي سويا تهيه و مصرف مي شوند.
Whole soybeanدانه كامل سويا: دانه هاي سويا خشك، و دانه هاي سوياي سبز؛ تفاوت آن ها در روش درو كردن آن هاست، دانه هاي سوياي خشك وقتي كاملا رسيده باشند جمع آوري مي گردند و به رنگ قهوه اي هستند، دانه هاي سوياي سبز قبل از اينكه كاملا رسيده باسند جمع آوري مي شوند و از لحاظ رنگ و اندازه شبيه به نخود فرنگي هستند و هر دوي آن ها با روش هاي مختلفي طبخ و تهيه مي گردند مثل سوپ يا خورش، همه دانه هاي سويا سرشار از پروتئين و فيبر هستند در حالي كه داراي چربي كم و بدون كلسترول هستند.

توفو Tofu: به وسيله دلمه شده شيره داغ سويا تهيه مي گردد، Tofu كه ميزان چربي اشباع كمي دارد بدون كلسترل است چون ماده اي گياهي است و چندين شكل از Tofuوجود دارد كه درميزان پروتئين وچربي متفاوت هستند، اين دانه سويا عالي است چون طعم چاشني ها و مواد ديگر را در خودش يا غذاي سرخ كرده جذب مي كند.
Soy proteinپروتئين سويا: دانه بازيافت شده سويا است و به ميزان زيادي در صنايع غذايي به كار گرفته مي شود و به راحتي در دسترس مصرف كننده قرارمي گيرد و اين محصول منبع مغذي پروتئين است، مقدار چربي آن كم است و كلسترول ندارد و پودر پروتئين مي تواند در نوشيدني ها مثل نوشيدني هاي ملايم و در پخت غذا و سرخ كردن استفاده شود، آن ها همچنين محتواي ايزو فلاون است كه براي كاهش بيماري ها مفيد است.
Soymilk شير سويا: مي تواند به افزودن ميزان زيادي سويا به رژيم غذايي شما كمك كند، اين نوشيدني فرح بخش منبع مواد غذايي است، چون به ميزان كمي چربي اشباع دارد، بدون كلسترل است، محتوي پروتئين و مقداري مواد معدني مثل آهن و منيزيم مي باشد و براي كساني كه مي خواهند ميزان وابستگي خود را به فرآورده هاي دامي كاهش دهند توصيه مي شود.healthy diet2
استفاده از شير سويا:
شير سويا مي تواند مثل شير معمولي استفاده شود و مي توانيد از يك ليوان شير سويا با چاشني يا بدون چاشني لذت ببريد يا بر روي حبوبات سرد شده صبحانه بريزيد، و نيز مي توانيد براي تهيه سس ها و سوپ هاي خامه بدون كلسترل از آن استفاده كرد و پخت به همراه شير سويا نيز روش ديگري است و در تهيه كيك ها نان و كلوچه ها يتان از شير سويا بجاي شير معمولي استفاده كنيد.
شير سويا را بجاي شير بخار شده در كاستاردها، دسر پودينگ و كيم بكار بريد و نيز براي تهيه كافه گلاسه هاي خوشمزه از شيره سويا استفاده كنيد.
Texturized soy protein سويا ي بافت دار شده: طوري طراحي شده است كه شكل و جنس گوشت قليه شده را ايجاد مي كند و تمامي فوايد دانه هاي سويايي را دارد و داراي چربي كمي است و اين محصول به صورت خشك فروخته مي شود و قبل از مصرف دوباره هيدروژنه شده است و در هر فنجان اين محصول 20گرم پروتئين وجود دارد منبع خوبي از فيبر گياهي است.
Soybean oil روغن سويا: اين روغن در آمريكا بسيار رايج است بدون اينكه فوايد آن به خوبي شناخته شده باشد، چون اين روغن طعم خوبي ندارد در انواع مارگارين ها، كره هاي گياهي، مايونز، سس هاي سالاد، غذاهاي فريز شده، موادپخته شده و مشتقات فرآورده هاي گوشتي اشتفاده مي شود، با داشتن چربي اشباع كم و ويتامين E فراوان، اين روغن زماني كه به اندازه كافي (متوسط) استفاده شود منبع طلائي مواد معدني خواهد بود.
Tempeh تمپه: كيك سويايي است كه با دانه هاي سويايي مخصوصي تهيه مي شود و اغلب بعنوان جايگزين گوشت استفاده مي شود و منبع سرشار پروتئين است و چربي اشباع كمي دارد ديگر فايده اين ماده اينست كه منبع فيبر رژيمي است.
Say Flour آرد سويا: در انواع كم چربي و پر چربي تهيه مي شود و مي تواند جايگزيني براي آرد گندم در تهيه نان باشد: مثل اغلب فرآورده هاي سويا منبع غني از پروتئين و آهن مي باشد.
Miso ميسو: خمير سويا است و به عنوان چاشني در سوپ وخورش بكار گرفته مي شود.
دانه هاي سويايي و فرآورده هاي آن ارزش غذايي فراواني دارند. با وجود انواع متفاوت فرآورده هاي آن ،شما مي توانيد براحتي آنچه را دوست داريد در يك نوع يا بيشتر انتخاب كنيد. بدن شما به خاطر آن از شما سپاسگذار خواهد بود.
Soymilk چيست؟
شير چرب غني دانه هاي سويا مي باشد و با طعم شيرين يكنواخت، چاشني دانه هاي روغني و ارزش غذائي بالا، شيره سويا مي تواند به روش هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد و شيره سويا مي تواند بصورت نوشيدني بدون چاشني و يا با چاشني هاي متفاوني مثل شكلات و وانيل استفاده شود و با افزايش تمايل به توليدات كم چربي، شيره هاي سويا تصورت كم چربي با كاهش محتواي چربي آن در دسترس مي باشد.

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login