سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

چه نوع روغنی مصرف کنیم؟

  • چاپ

روغن‌ها و چربی‌جها نقش مهمی در تغذیه ما دارند. اگر چه مصرف زیاد تنها خطر اضافه وزن و بیماری قلبی عروقی و بعضی واز انواع سرطان‌ها را افزایش می‌دهد ولی وجود مقدار کافی از روغن و چربی در رژیم غذایی برای سلامت بدن سلامت بدن ضروری است.

بر اساس اطلاعات و آمار موجود روزانه 800 مورد مرگ در کشور اتفاق می‌افتد که 300 مورد آن به دلیل بیاری‌های قلبی و عروقی شیوه نا مناسب زندگی از جمله تغذیه نا مناسب است و نکته مهم اینکه زمینه این بیماری‌ها دوران کودکی در بدن شکل می‌گیرد تمیل به مصرف غذاهای چرب، شور، برشته، سرخ‌شده و دودی شده از کودکی شکل می‌گیرد و ذائقه ما را می‌سازد و عوض کردن آن در بزرگسالی مشکل است.

یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات تغذیه-ای در کشور ما که از همان کودکی در فرهنگ غذایی ما جا افتاده مصرف روغن‌های نباتی جامد یا هیدروژنه است. روغن‌های نباتی مایع با دارا بودن مقادیر کافی از اسیدهای چرب غیر اشباع و نداشتن کلسترول برای تغذیه مناسب‌تر از روغن‌ جامد هستند اکثر روغن‌های نباتی مایع مقدار بسیار کمی اسید چرب اشباع و به ندرت ایزومرهای ترانس دارند در حالی  که روغن-های  جامد حاوی مقدار زیادی چربی اشباع شده و ایزومر ترانس هستند و در کارخانه‌های تولیدروغن برای بالا بردن مقاومت، آنها را هیدراژنه یا جامد می‌کنند. در این فرایند اسیدهای چرب روغن، اشباع می‌شود و به همین دلیل به این روغن‌ها اشباع شده می‌گویند. روغن‌های جامد مدت بیشتری قابل نگهداری هستند حرارت را بهتر تحمل می‌کنند و علاوه بر این به نور حساس نیستند ولی دلیل داشتن اسیدهای چرب اشباع شده برای سلامت زیان آورند علاوه بر این جریان هیدروژنه کردن اسیدهای چرب ترانس هم که ضرر مضاعفی برای سلامت دارد در این روغنتها بوجود می‌آید به همبن دلیل روغن‌های مایع معمولی هستند اما بطور کلی در لیست غذاهای خطرناک قرار می‌گیرند اخیراً صنایع روغن تلاش موثری را برای تولید روغن‌های کم ترانس شروع کرده‌اند این روغن‌ها بصورت نیمه جامد هستند و گاهی اوقات ظاهری روغن بدین صورت بود دلیلی بر فساد روغن نیست و بهتر است آن را قبل از مصرف کاملا هم بزنیم هر چه ایزومر ترانس روغنی کمتر باشد روغن سالم-تراست ولی کمتر حرارت را تحمل می‌کند. بنابراین از این روغن‌ها نمی‌توان برای سرخ کردن با درجه بالا استفاده کرد موقع خرید باید بر چسب روغن توجه کنید اگر میزان ایزومر ترانس زیر 10 درصد باشد می‌تواند به عنوان یک رون خوب از آن استفاده کنید آیا می‌شود روغن نباتی مایع را کاملا جانشین روغن جامد کرد؟ بله اما به شرط آنکه غذاها را سرخ نکنیم. روغن‌های مایع اگر چه متفاوتند ولی اکثر آنها درجه حرارت بالا را تحمل نمی‌کنند و می‌سوزند و در جریان سرخ‌کردن تبدیل به مواد سرطان‌زا می‌شوند. علاوه بر این بسیار  به نور و شرایط نگهداری حساس هستند و باید آنها را در ظروف غیر شفاف کاملا بسته دور از تابش نور و درجه حرارت پایین نگهداری کرد. در این مورد باز هم با هم سخن خواهیم گفت.

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login