سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

گام‌هایی برای سلامتی مبتلایان به دیابت

گام اول
ازپزشک‌تان بخواهید شما را به سرویس آموزش و پشتیبانی خود-کنترلی دیابت (کلینیک دیابت) ارجاع دهد.

این سرویس شامل افرادی است که بطور گروهی آنچه باید بدانید و نحوه بکارگیری آموخته‌های‌تان در زندگی روزمره را به شما می‌آموزند.

این سرویس به شما کمک می‌کند تا در مورد دیابت تصمیم‌های بهتری بگیرید و با تیم راهنمای‌تان برای دریافت کمک‌هایی که نیاز دارید همراهی کرده و مهارت‌هایی که برای مراقبت از خود نیاز دارید را بیاموزید.کارتیمی راه نجات

گام دوم
ABCs دیابت را بیاموزید.

با تیم متخصص درمان‌تان در مورد مدیریت اعداد ABC تان صحبت کنید و استعمال دخانیات را هم ممنوع کنید. این کار احتمال بروز سکته‌های قلبی، مغزی و دیگر عوارض دیابت را کاهش می‌دهد. اعداد اندازه‌گیری‌های‌تان را در جدول انتهای همین جزوه یادداشت نمایید.

A باید شما را به یاد A1c بیاندازند.
abcبا نتیجه آزمایش هموگلوبین A1c می‌توانید بفهمید متوسط قند خون‌تان در طول سه ماه گذشته چه مقدار بوده است. این آزمایش با آزمایش چک قند خون که بصورت روزانه انجام می‌دهید تفاوت دارد.
عدد مناسب برای تست A1c برای افراد مبتلا به دیابت معادل 7 و کمتر است. از تیم مراقبتی‌تان در مورد عددی که باید به آن برسید راهنمایی بخواهید.

B ابتدای کلمه Blood pressure یا فشارخون است.
فشار خون نشان دهنده نیرویی است که خون به دیواره رگ‌های‌تان وارد می‌کند. وقتی فشار خون‌تان خیلی بالا باشد یعنی به قلب‌تان نیز فشار زیادی وارد می‌شود. فشار خون 90/140 یا همان 14 بر روی 9 برای عددی مناسب برای دیایتی‌هاست مگر آنکه پزشک معالج‌تان عدد دیگری را برای‌تان مناسب بداند.

C ابتدای کلمه Cholesterol (کلسترول) است.
دو نوع کلسترول در خون شما وجود دارد که عبارتند از LDL و HDL.
LDL یا کلسترول بد با چسبیدن به جدار عروق می‌تواند موجب سفتی و انسداد عروق شود و در مقابل HDL یا کلسترول خوب می‌تواند LDL را از دیواره رگ‌ها جدا کند. شما می‌توانید از تیم مراقبتی‌تان (پزشک، پرستار، کارشناس تغذیه) در مورد نتیجه کلسترول بپرسید و اگر نتیجه کلسترول‌تان آن‌چیزی که می‌خواستید نبود در مورد اقداماتی که باید انجام دهید راهنمایی‌های لازم را دریافت دارید.

S ابتدای کلمه Smoking یا سیگار کشیدن است.
سیگار کشیدن قند،فشار و کلسترول خون‌تان را افزایش می‌دهد. با ترک سیگار احتمال بروز حمله قلبی، مغزی، بیماری‌های عصبی، کلیوی و دهانی را کاهش می‌دهید.

گام سوم
یاد بگیرید چگونه با دیابت کنار بیایید.

مهارت‌های در کنار دیگران بودن را بیاموزید.
زندگی با دیابت می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. اما اقداماتی هست که با انجام‌شان می‌توانید با دیابت‌تان کنار بیایید و استرس‌تان را کنترل کنید.coping

 • انجام کارهایی که دوست دارید مانند باغبانی، پیاده‌روی، کارکردن یا گذراندن وقت با یک دوست یا گوش دادن به موزیک مورد علاقه‌تان راه‌هایی برای کاهش استرس هستند.
 • در به دنبال ایده‌های جدیدی برای کنار آمدن با دیابت‌تان هستید می‌توانید راهنمای آموزشی 10 راهکار برای کنار آمدن با دیابت را مطالعه نمایید. این راهکارها بطور خلاصه عبارتند از این که به احساس‌تان در مورد بیماری توجه کرده و آن را با متخصص درمان‌تان در میان بگذارید. در مورد پیامدهای این بیماری اعم از رفتارها و برخوردهای منفی، هزینه‌ها و دشواری‌های پیروی از برنامه، صحبت با اعضای خانواده و کسانی که دوست‌تان دارند در مورد بیماری و کمک گرفتن از آن‌ها، صحبت با دیگر مبتلایان به دیابت و مقصر ندانستن خود و همچنین انجام دادن کارها و فعالیت هایی که موجب شادی و سرحالی شما شده و منافاتی هم با اصول برنامه مراقبتی‌تان ندارد.
 • اگر احساس ناراحتی می‌کنید کمک بخواهید. صحبت در مورد احساسات‌تان با یک مشاور سلامت روان، گروه حمایتی، فرد روحانی، دوست یا عضوی از خانواده یعنی کسانی که به نگرانی‌های شما گوش می‌دهند می‌تواند کمک کننده باشد.
 • اگر اکثر روزها احساس خوبی ندارید احتمال دارد که مبتلا به افسردگی باشید. با متخصصین درمان، افراد روحانی و یا هر فرد دیگری که مورد اعتماد‌تان است صحبت کنید. این افراد ممکن است بهتر از خودتان به شما کمک کنند.

انتخاب‌هایی سالم داشته باشید.

 • healthyبا تیم متخصص درمانی‌تان (کلینیک دیابت) بر روی برنامه غذایی مناسب سبک‌زندگی‌تان کار کنید. برنامه غذایی‌تان را از یک کارشناس (دانش‌آموخته) تغذیه بگیرید تا مطمئن شوید که تمام نیازهای‌تان در نظر گرفته شده است.
 • به حافظه تکیه نکنید و غذاهایی که می‌خورید را بصورت روزانه یادداشت نمایید تا در پایان هر روز بدانید چقدر از برنامه غذایی‌تان تبعیت کرده‌اید.
 • از قبل برنامه ریزی کنید. هر هفته همه غذاهایی که قرار است در خانه بپزید را برنامه ریزی کنید و حتما برای بیرون از خانه‌تان هم میانوعده‌های سالم مثل هویج، سیب‌تکه‌تکه شده یا انواع مغزها را همراه‌تان داشته باشید.
 • به دنبال یک متخصص مراقبت یا آموزش دیابتی‌ها باشید. کارشناس (دانش‌آموخته) تغذیه به شما کمک می‌کند که در خواندن برچسب مواد غذایی و درک اطلاعات آن و برنامه‌ریزی برای مقدار مصرف‌تان از آن ماده غذایی مهارت لازم را کسب کنید.

فعالیت بدنی داشته باشید:

 • به عنوان یک هدف تصمیم بگیرید اکثر روزهای هفته 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید. از مقدار کم فعالیت بدنی شروع کنید مثلا با سه بار در روز و هر بار 10 دقیقه پیاده روی آغاز کنید.
 • دو بار در هفته هم کارهایی کنید که قدرت بدنی‌تان را افزایش دهد مثلا از کش‌های ورزشی استفاده کنید یا باغبانی سنگین (بیل زدن، کاشت گیاه یا کندن علف‌های هرز) انجام دهید.

کارهایی که باید هر روز انجام شود.

 • داروهای‌تان را حتی وقتی که فکر می‌کنید حال‌تان خوب است استفاده کنید. اگرتهیه داروها و مکمل‌های‌تان هزینه زیادی به شما تحمیل می‌کند یا عوارض جانبی دارد حتما با پزشک‌تان در این مورد صحبت کنید.
 • هر روز پاهای‌تان را برای هر مورد بریدگی، تاول، نقاط قرمز و تورم بررسی کنید. اگر هر زخمی مشاهده کردید حتما فورا با تیم درمان‌تان در میان بگذارید.
 • دندان‌های‌تان را هر روز مسواک و نخ دندان بزنید تا از سلامت دهان، دندان و لثه‌های‌تان مطمئن شوید.
 • در مورد زمان و دفعاتی که باید قند خون تان را اندازه‌گیری کنید از تیم درمان‌تان سوال بپرسید.
 • قند خون‌تان را اندازه‌بگیرید و یادداشت نمایید.
 • اگر دکتر‌تان از شما خواست فشار خون‌تان را اندازه‌گیری کنید و یادداشت نمایید.
 • سیگار نکشید. اگر سیگاری هستید تلاش کنید مقدار مصرف را کم و به تدریج قطع نمایید.

گام چهارم
با مراجعات ادواری،‌ سالم بمانید.

 • با حداقل دوبار مراجعه به تیم درمانی‌تان در هر سال مشکلات و عوارض‌تان را زودتر شناسایی کرده و برای درمانش تلاش کنید.
 • چکاپ‌ها و آزمایش‌های‌تان را در دوره‌های لازم تکرار کنید.
 • جدول‌های صفحات بعدی می‌توانند در این زمینه یاری‌گرتان باشند.

 

ثبت مراقبت‌های دیابتی من

برای زندگی بهتر با دیابت اهداف‌تان را یادداشت نمایید. چکاپ‌های روتین را انجام دهید  و نتایج را یادداشت کرده و در هر مراجعه به تیم مشاوردرمانی‌تان به همراه داشته باشید.

 

خرید و استفاده از این فایل
برای دریافت فایل کامل این مطلب در فرمت ورد و پی‌دی‌اف و استفاده از آن می‌توانید به سایت فایل‌سل مراجعه نمایید. 


مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,000 تومان
بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login