سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

آیا نوشیدن آب قبل از خواب مفید است؟ مطلب ویژه

  • چاپ

آیا نوشیدن آب قبل از خواب مفید است؟

 احتمالاً شما هم در سایت های زرد  این مطلب را دیده باشید که کم آبی بدن در طول شب می تواند بسیار خطرناک بوده و موجب سکته و مرگ ناگهانی شود.

پاسخ به این سوال بستگی به میزان آبی دارد که می خورید.

نوشیدن کمی آب و قبل از خواب این اطمینان را ایجاد می کند که بدن در طول شب و برای انجام عملکرد طبیعی خود به میزان کافی آب در دسترس دارد اما نوشیدن مقادیر زیاد آب قبل از خواب می تواند موجب شود در طول شب چندین بار برای ادرار کردن از خواب برخیزید و به همین واسطه خواب‌تان را مختل نموده و مشکلات سلامتی دیگری نیز برای‌تان ایجاد کند به همین دلیل می توانید با نوشیدن مقادیر کم آب به نحوی که در طول شب اذیت نشده و احساس پر بودن مثانه آزارتان ندهد‏، آغاز نمایید. آبرسانی به بدن صرفاً مخصوص شب نیست و باید در تمام طول روز از نوشیدن مقادیر کافی آب اطمینان داشته باشید نوشیدن آب در شب می تواند کمبود آبی که معمولاً در طول روز و به علت غفلت ایجاد میشود را جبران کند یا حداقل آن را بدتر نکند.

همچنین این امر کمک می‌کند صبح روز بعد سرحال‌تر از خواب برخیزید. نوشیدن آب قبل از خواب همچنین می تواند به تنظیم درجه حرارت بدن در طول شب یاری رسانده و تعریق شبانه را کاهش دهد.

نوشیدن زیاد آب قبل از خواب و به طور کلی در هر زمانی می تواند شرایط تحت عنوان هایپوناترمی ایجاد کند که در آن تعادل آب و الکترولیت ها به هم خورده و در برخی موارد می تواند منجر به ایجاد عوارضی مانند تهوع، گیجی، گرفتگی عضلانی، خستگی و سردرد شود پس ظاهراً دوباره به همان کلید اصلی تغذیه صحیح که «تعادل» نام دارد می‌رسیم. نوشیدن آب در مقادیر متوسط و به طوری که مجبور به برخاستن و اجابت مزاج در نیمه شب نشویم می تواند برای مان مفید باشد.

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login