سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

آشنایی اجمالی با ویتامین D

ویتامین D ماده مغذی مورد نیاز برای داشتن و حفظ استخوان‌هایی سالم و قوی است. ویتامین D به جذب کلسیم و فسفر در بدن و رساندن کلسیم و فسفر به استخوان‌ها و دندان‌ها و به تنظیم مقدار کلسیم در خون کمک می‌کند. ویتامین D همراه با کلسیم موجب محافظت در برابر کاهش توده استخوانی می‌شود.

اهمیت ویتامین D به همین جا ختم نمی شود. این ماه مغذی همچنین به عملکرد عضلات کمک کرده و به مغز و بدن اجازه می‌دهد تا از طریق اعصاب با هم ارتباط برقرار کنند. سیستم ایمنی بدن نیز از ویتامین D استفاده می کند. سه راه برای دریافت ویتامین D وجود دارد: از طریق نور خورشید، از طریق غذا و نوشیدنی یا مکمل‌ها.

دریافت ویتامین D از خورشید

نور خورشید پس از برخورد با پوست محافظت نشده –منظور پوستی است که کرم ضدآفتاب یا مواد آرایشی آن را نپوشانده باشد- به ویتامین D تبدیل می‌شود و به همین دلیل است که به این ویتامین، «ویتامین آفتاب» گفته می‌شود. با این حال، مراقب باشید که از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید بدون ضد آفتاب خودداری کنید.

ویتامین D از غذاها و نوشیدنی ها

غذاهای بسیار کمی وجود دارند که به طور طبیعی حاوی ویتامین D باشند. ماهی‌های چرب مانند سالمون و قزل آلا از بهترین منابع ویتامین D هستند. جگر گاو، پنیر و زرده تخم مرغ مقادیر کمی از آن را تامین می کنند. قارچ ها نیز اگر زیر نور UV رشد کنند حاوی این ویتامین هستند.

بیشتر ویتامین D در رژیم غذایی از طریق غذاها و نوشیدنی های غنی شده با این ویتامین تامین می‌شود. اکثر شیرها و برخی از غلات با ویتامین D غنی می‌شوند. برخی غذاها مانند آب پرتقال، ماست و پنیر ممکن است با این ویتامین غنی‌ شده باشند لذا بهتر است قبل از خرید‌شان به برچسب اطلاع ات تغذیه‌ای‌شان نگاه بیاندازید.

ویتامین D از مکمل ها

برخی از افراد مانند افراد مسن، شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می شوند؛ افراد دارای پوست تیره؛ کسانی که دارای شرایط پزشکی خاصی از جمله بیماری کبد، فیبروز کیستیک، بیماری سلیاک و بیماری کرون هستند و کسانی که اضافه‌وزن دارند یا جراحی بای پس معده انجام داده اند ممکن است به ویتامین D اضافی نیاز داشته باشند.

نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که همیشه قبل از مصرف مکمل ویتامین D با پزشک خود مشورت کنید.

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login